نوشته شده توسط : nima

در این مقاله راجب خودرو سمند ومزایا و معایب این خودرو خواهیم گفت. که با ریمپ خودرو چه تغییراتی بر روی این خودرو به وجود می آید. در مقالات قبل از ریمپ ایسیو به طور کامل توضیح داده ایم. میتوانید برای تکمیل اطلاعاتتون مقالات دکتر ریمپ را مطالعه کنید.

این مدل سمند همچنان برخی از مشکلات دیگر مدل‌های سمند را با خود به همراه دارد. کاربران زیادی از کیفیت رنگ بدنه و کیفیت مونتاژ سپرها شکایت دارند. مصرف سوخت این خودرو هم کمی بالاست که با توجه به وزن زیاد و بزرگی این خودرو، امری طبیعی است. شاسی آن بیش از حد سنگین است و بعد از چند سال استفاده دچار استهلاک در ناحیه اکسل عقب می‌شود. از جمله مزایای آن می‌توان به پشتیبانی خوب ایران‌خودرو و همچنین تامین قطعات یدکی آن اشاره کرد.

از دیگر ایرادات این خودرو به موارد زیر اشاره نمود:

۱)نا هماهنگ بودن گیربکس با موتور خودرو که واقعا آزاردهنده است، بخصوص در تعویض دنده از یک به دو کاملا مشهود بوده و شاهد افت شتاب اولیه می باشد.

۲) تاخیر دریچه گاز

۳) مکث بین تعویض دنده

۴)ورود صدای موتور به اتاق در سرعت های بالای ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت

۵) کُپ کردن خودرو در هنگام حرکت با کولر روشن

۶) دل زدن موتور هنگام شروع حرکت

7)دید ضعیف به اطراف خودرو علی الخصوص دید از جلو و ایجاد مزاحمت ستون های جلو برای راننده

۸) ضعف کیفی قطعات الکتریکی

۹)بالا بودن دمای آب و داغ شدن موتور بخصوص در نمونه های دوگانه سوز

۱۰)روغن ریزی قطعه اویل ماژول (در قدیم

۱۱)خرابی سنسور میل سوپاپ

۱۲)گیرکردن سوپاپ CVVT

مزایای ریمپ خودرو

در صورتیکه موتور خودرو در بهترین شرایط عملکردی باشد می توانیم با بنزین معمولی خودرو را تا ۸ اسب بخار تقویت کرده (بدون تجهیزات) و تا ۱۰نیوتن متر گشتاور را افزایش دهیم در حالیکه در حالت طبیعی شاهد دکترریمپ توانسته است با تلاش و تحقیق فراوان برای این خودرو دو پکیج ریمپ طراحی کنند به این شرح:

* پکیج اکونومی: بدون افزایش توان ، فقط جهت کاهش مصرف سوخت

* پکیج شهری: ۵ اسب بخار افزایش بدون افزایش مصرف سوخت و ۱۰ نیوتن متر افزایش گشتاور

* پکیج ریسینگ: ۰۱ اسب بخار با اندکی افزایش مصرف سوخت و ۱۵ نیوتن متر افزایش گشتاور (داشتن تجهیزات تقویتی در این پکیج الزامیست(

 

 :: بازدید از این مطلب : 2
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : شنبه 23 اسفند 1399 | نظرات ()
نوشته شده توسط : nima

ریمپ خودرو پراید با ایسیو زیمنس توسط دکتر ریمپ و افزایش سرعت و شتاب این خودرو ، کاهش دمای کارکرد فن و حذف کاتاف تنها با برنامه ریزی بدون هیچگونه  مشکلی که به واسطه ی قطعات افزودنی ( چیپ های متصل شونده ) ممکن است پیش بیاید . هزینه ریمپ پراید چقدر است ؟ میزان بهبود پراید پس از ریمپ چقدر است ؟ اینها سوالاتی است که در این مقاله به آنها پاسخ خواهیم داد و افزایش شتاب اولیه به همراه افزایش شتاب ثانویه در فیلم زیر که یکی از مشتریان فول ریمپ ایسیو پراید است آمده است.

ریمپ خودرو پراید

صفر تا 100 پراید معمولا بین 17 الی 19 ثانیه ( میانگین 18 ثانیه ) میباشد که بستگی به مدل و نوع ایسیو پراید و سراشیبی و دست فرمان راننده متفاوت است. در مرکز ریمپ ایسیو دکتر ریمپ ما افزایش شتاب اولیه و ثانویه چشمگیری را برای پراید رقم میزنیم و کار را با گارانتی دکتر ریمپ خدمت شما تقدیم میکنیم ، 3 تا 4 ثانیه تفاوت در صفر تا صد این خودرو ثبت گردید پس چیپ تیونینگ معادل 15 تا 20 درصد افزایش بازده در پراید نتیجه دارد که با تقویت سیستم برقی و سوخت رسانی میتوان تا 25% تغییر را انتظار داشت.

در انجام ریمپ پراید شاهد تغییرات جداول سوخت و جرقه در این خوردو با انواع ایسیو باعث رسیدن به حداکثر توان این موتور هستیم. معمولا بین ۱۰ تا ۱۵ % افزایش توان بسته به نوع موتور قابل دستیابی است. لازم به ذکر است خودرو های دارای هدرز را می توان تعییرات بیشتری به منظور افزایش توان داد.

Stage 2 ریمپ بر روی موتور استاندارد: در این مرحله بر روی جداول سوخت ،جرقه ، اکسیژن و دریچه گاز به نحوی تغییرات اعمال میگردد که بدون افزایش زیاد مصرف سوخت حداکثر توان موتور و گشتاور تا ۱۰ % حاصل گردد. نکته قابل توجه این است که تمامی تغییرات با توجه به شرایط آب و هوایی و جغرافیایی و کیفیت سوخت بنزین ایران کاستومایز می شود تا بدون ایجاد مشکل در موتور و کاهش عمر موتور ارائه گردد. نکته قابل توجه این است که خودروهای  استاندارد که فاقد هدرز، کیت مکش و… اگر بدون در نظر گرفتن کیفیت سوخت اقدام به افزایش زیاد اوانس جرقه برای حصول حداکثر قدرت گردد منجربه ناک (احتراق پیش رس) و افزایش دمای احتراق میگردد. در حالت ناک نرخ انتقال حرارت نزدیک به ۱٫۷ برابر میگردد و گاها باعث ذوب شدن پیستون می شود و همین افزایش دما تخریب کتالیزور را نیز در بر می گیرد.:: بازدید از این مطلب : 2
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : شنبه 23 اسفند 1399 | نظرات ()
نوشته شده توسط : nima

تاثیرات ریمپ ایسیو بر روی خودروی جنسیس کوپه و سدان با ایسیو دلفی MT86 و MT38

افزایش توان موتور بین ۱۵ تا ۲۰ اسب سر چرخ :

هنگامی که از ریمپ دکتر ریمپ برای این مدل خودرو استفاده می شود توان و گشتاور موتور بصورت قابل توجهی افزایش یافته و این امر باعث می شود تا شتاب ۰ تا ۱۰۰ به اندازه ۱٫۳ ثانیه کمتر از قبل شود.

رفع ایراد تاخیر در معکوس کشیدن ها (دنده ۳ به ۲ یا ۴ به ۳)

گیربکس خودروی جنسیس کوپه نوع ZF بوده که به دلیل ضرایب دنده ای که در این گیربکس تعریف شده است معمولا در برخی شرایط مانند شتاب گیری های سریع معکوس ها کند اتفاق می افتد. با ریمپ خودرو تیم دکتر ریمپ معکوس ها سریعتر از قبل شده و دنده مرده در گیربکس کاملا حذف می شود. این امر کمک شایانی در کاهش مصرف سوخت خواهد داشت.

رفع تاخیر دریچه گاز :

تاخیر دریچه گاز در این خودرو چندان زیاد نمی باشد ولی می توان با ریمپ ایسیو این تاخیر را بهتر کرد.

حذف سنسور دوم اکسیژن :

هنگامی که کاتالیست خودرو به هر دلیلی (مانند پر شدن کاتالیست) تخلیه شود و یا نصب هدرز و کیت اگزوز خطای سنسور دوم اکسیژن در ایسیو نمایش داده شده و چراغ چک روشن می شود. تیم دکتر ریمپ با ریمپ ایسیو می تواند خطای کاتالیست را رفع کند و دیگر چراغ چک به دلیل خطای کاتالیست روشن نخواهد شد

افزایش توان تا ۲۵ اسب و ۳۰ نیوتن متر گشتاور سر چرخ های خودرو

دوستانی که این خودرو را دارند می دانند که کیت اگزوز آرک که یک برند آمریکایی است با قیمت حدودی ۲۰۰۰ دلار ، توانی معادل ۱۵ اسب بخار با بنزین یورو ۴ را ایجاد می کند که ریمپ کدکتر ریمپ قوی تر و بهتر از این کیت اگزوز گران قیمت می باشد.

دکتر ریمپ توانایی و دانش فنی ریمپ این خودرو را داشته و می تواند از طریق پورت دیاگ OBDll و بدون باز کردن ایسیو خودروی شما را ریمپ کند.

 

 

 

 :: بازدید از این مطلب : 2
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : شنبه 23 اسفند 1399 | نظرات ()
نوشته شده توسط : nima

در این مقاله ازمدل های مختلف ایسیو های خودرو های 206 و 207 و تفاوت های آنها را توضیح خواهیم داد. و خواهیم گفت کدام برای ریمپ مناسب ترند. برای انجام این فرایند حتما قبل از آن از مرکز مربوطه مورد نظر تحقیق کنید و بعد خودرو خود را به آنها بسپارید. شما میتوانید با انجام ریمپ ایسیو در دکتر ریمپ خودرو خود را ضمانت کنید. انجام این فرایند در این مرکز از 2 سال ضمانت کتبی همراه می باشد.

تفاوت میان انواع ایسیوهای مختلف نصب شده بر روی ۲۰۶ و ۲۰۷

در ۲۰۶ و ۲۰۷ های سال ۹۰ به بعد ایسیوهای زیمنس (Siemens) – بوش (Bosch) – ایزی یو (EeasyU) نصب شده اند. که از نظر نرم افزاری وسخت افزاری تفاوت های بسیاری با یکدیگر دارند که در این قسمت بصورت مختصر به این تفاوت ها می پردازیم.

ایسیو های زیمنس

این ایسیو ها دارای یک کانکتور بوده که دسته سیم موتور را به ایسیو وصل می کند. در ایسیوهای زیمنس که خود مدل های مختلفی دارد (CbmE4-Cim-E4 و …) از نظر نرم افزاری داراری جداول گشتاور، پاشش سوخت، محدود کننده ها ، آوانس جرقه زنی، پارامتر شارژ کویل و دما و … می باشند که در ریمپ از آن ها استفاده می شود.

این ایسیو ها دارای یک سری جداول انحصاری بوده که در انحصار دکتر ریمپ بوده و در ریمپ از آن جداول استفاده می شود ، ایزی یو (EeasyU) : این ایسیو ها دارای ۲ کانکتور بوده که دسته سیم موتور را به ایسیو وصل می کند. EeasyU قابلیت خواندن و ریختن برنامه از پورت دیاگ را دارد و نیازی به بازکردن ایسیو نیست. از نظر جداول مشابه با زیمنس بوده چون که از یک خانواده می باشند.

بوش (Bosch)

ایسیو بوش Me17.9.71 که بر روی ۲۰۶ و ۲۰۷ های مدل ۹۶ و ۹۷ نصب شده است از نظر نرم افزاری و سخت افزاری تفاوت زیادی با سایر ایسیو ها دارد و در ریمپ این مدل ایسیو جداول مختلفی وجود دارد که می توان به جداول پدال گاز و دریچه گاز برقی، پاشش سوخت، گشتاور و آوانس جرقه زنی و … اشاره نمود.

ریمپ خودرو ۲۰۶ تیپ ۲ با ایسیوهای سری Sagem S2000

در ۲۰۶ تیپ ۲ با دریچه گاز سیمی از ایسیو مدل Sagem S2000 استفاده می شود.

از انجایی که دریچه گاز این مدل از نوعی سیمی بوده و برقی نمی باشد ، کپ دریچه گاز در حین حرکت و تعویض دنده ها مشهود بوده که با ریمپ ایسیو می توان آن را اصلاح نمود.

کاهش مصرف و افزایش شتاب بصورت همزمان، کاهش و اصلاح دمای فن ، تغییر محدوده کاتاف ، تغییر کات آف

تنظیم و تغییر دور سلو (آرام) جهت حذف لرزش موتور از مواردی است که می توان با ریمپ ایسیو اصلاح و بهینه نمود.:: بازدید از این مطلب : 3
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : چهار شنبه 20 اسفند 1399 | نظرات ()
نوشته شده توسط : nima

آیا برایتان پیش آمد هنگام رانندگی با خودرو بسترن بی30 توان و قدرت موتور مخصوصا در سر بالایی ها بسیار کم و کسل کننده باشد. ما با انجام ریمپ خودرو میتوانیم این مشکلات و دیگر معایب این خودرو اعم از تاخیر پدال گاز، کاهش مصرف سوخت را به طور تضمینی بر طرف کنیم. برای انجام این فرایند با دکتر ریمپ همراه باشید.

آشنایی با ریمپ خودرو بسترن B30

بسترن B30 عملا در سال ۲۰۱۵ بعنوان یک محصول تجاری وارد بازار داخلی چین گردید اما گر نگاهی به عقبه این خودرو بیاندازیم متوجه تاریخچه نه چندان روشن این خودرو خواهیم شد.شرکت فاو در سال ۲۰۱۰ نمونه مفهومی این خودرو را در نمایشگاه شانگهای چین بعنوان یک سدان شهری رونمایی کرد.در سال بعد شرکت فاو نسخه تجاری B30 را با نام “اولی” عرضه نمود که بدلیل عدم موفقیت سریعا تولیدش را متوقف کرد.فاو که در این سگمنت خودرویی دیگری نداشت تصمیم گرفت با تغییرات بر روی نمونه مفهومی سال ۲۰۱۰ ،نسخه تجاری را به سبد خود اضافه کند. این تلاش فاو در سال ۲۰۱۵ نتیجه داد و عملا نسخه تجاری بسترن B30 در سال ۲۰۱۵ به بازار داخلی چین عرضه شده است.

این شرکت به عنوان اولین و بزرگترین شرکت تولید کننده خودروکه با همکاری با شرکت های فولکس واگن ، آئودی ، مزدا و جنرال موتورز توانسته به تولید سالانه بیش از ۳ میلیون دستگاه دست یابد. این محصول بر روی یکی از پلتفرم های مربوط به شرکت فولکس واگن(Bora) شکل گرفته است و از نکات مورد توجه این پلتفرم ، تولید مدل موفق و محبوب فولکس واگن (JETTA) )نسخه سدان فولکس واگن گلف) می باشد.

طراحی سیستم پیشرانه با موتوری با حجم ۱٫۶ لیتر که متناسب با سایز خودروهای متوسط انجام شده است، طراحی با زنجیر تایم منجر به کاهش صدای خودرو و همچنین عدم احتیاج به تعویض این قطعه برای تمام طول عمر این موتور می باشد.(کاهش هزینه های تعمیر و نگهداری)

 سری موتورهای۴GB توسط شرکت FAW توسعه داده شده است که از توان و بازدهی بالا و مصرف انرژی مناسبی برخوردار است ؛ استاندارد آلایندگی این موتور یورو ۵ بوده لذا با محیط زیست سازگاری متناسبی دارد (توان خودرو ۱۰۷ اسب بخار و بیشینه گشتاور ۱۵۵ نیوتون بر متر)

ریمپ بسترن

از انجایی که ایسیوی این مدل خودرو از نوع ME17 می باشد، دارای پسوورد بوده و بایستی با پروگرمر های خاص برنامه ریزی شود.میکروی این ایسیو از نوع SAK TC1728 بوده که دارای الگوریتم چک سام بسیار پیچیده می باشد و فقط با وینولس اورجینال که دکتر ریمپ از آن بهره می برد می توان آن را محاسبه نمود. (ریمپ این ایسیو را به دست افراد متفرقه نسپارید.

رفع تاخیر دریچه گاز، افزایش توان و گشتاور موتور، کاهش مصرف سوخت و تقویت دورهای پایین و بالا از مزایای ریمپ این مدل خودرو می باشد.

در ریمپ ایسیو این مدل خودرو ایسیو باز نمی شود وبا تغییرات در جداول سوخت،جرقه،شتاب گیری،گشتاور و … می توان گشتاور و توان موتور را افزایش داد و معکوس کشیدن خودرو با ریمپ سریع تر می شود.

 رفع کپ اولیه خودرو : بدلیل استانداردهای آلایندگی (یورو ۴) : برای رعایت استاندارد های الایندگی و کاهش مصرف سوخت از باز شدن ناگهانی دریچه گاز جلوگیری نموده، و باعث تاخیر باز شدن دریچه گاز شده و گاها همین تاخیر باعث کاهش کیفیت رانندگی و دلزدگی مشتریان می گردد. دکتر ریمپ باتغییرات جداول مربوط به دریچه گاز برقی تاخیر دریچه را به حد بسیار قابل قبولی کاهش می دهد.

بسترن B30 به علت مشکلات متعددی همچون مصرف سوخت بالای شهری باعث نارضایتی مشتریان شده است ، دکتر ریمپ با تغییرات جدول سوخت و جرقه بدون کاهش توان موتور و افزایش دمای موتور مصرف سوخت این خودرو را نزدیک به ۱ لیتر در هر صد کیلومتر کاهش می دهد.

در بسترن B30 با گیربکس اتوماتیک شتاب اولیه بسیار ضعیف بوده و tcu تمایل به پایین نگه داشتن دور موتور دارد که همین علت باعث کاهش شتاب اولیه و ثانویه خودرو شده و این خودرو را تنبل و کند نموده است ، دکتر ریمپ با با آپدیت نرم افزاری موتور و گیربکس تمامی مشکلات فوق را مرتفع نموده و باعث افزایش رضایت مشتری می گردد.

تمام خدمات ریمپ در دکتر ریمپ ابتدا توسط کارشناسان شرکت تست می شود، سپس توسط مشتری نیز تست شده و درصورت رضایت کامل مشتری اجرت دریافت می گردد.:: بازدید از این مطلب : 2
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : چهار شنبه 20 اسفند 1399 | نظرات ()
نوشته شده توسط : nima

آیا برایتان پیش آمد هنگام رانندگی با خودرو بسترن بی30 توان و قدرت موتور مخصوصا در سر بالایی ها بسیار کم و کسل کننده باشد. ما با انجام ریمپ خودرو میتوانیم این مشکلات و دیگر معایب این خودرو اعم از تاخیر پدال گاز، کاهش مصرف سوخت را به طور تضمینی بر طرف کنیم. برای انجام این فرایند با دکتر ریمپ همراه باشید.

آشنایی با ریمپ خودرو بسترن B30

بسترن B30 عملا در سال ۲۰۱۵ بعنوان یک محصول تجاری وارد بازار داخلی چین گردید اما گر نگاهی به عقبه این خودرو بیاندازیم متوجه تاریخچه نه چندان روشن این خودرو خواهیم شد.شرکت فاو در سال ۲۰۱۰ نمونه مفهومی این خودرو را در نمایشگاه شانگهای چین بعنوان یک سدان شهری رونمایی کرد.در سال بعد شرکت فاو نسخه تجاری B30 را با نام “اولی” عرضه نمود که بدلیل عدم موفقیت سریعا تولیدش را متوقف کرد.فاو که در این سگمنت خودرویی دیگری نداشت تصمیم گرفت با تغییرات بر روی نمونه مفهومی سال ۲۰۱۰ ،نسخه تجاری را به سبد خود اضافه کند. این تلاش فاو در سال ۲۰۱۵ نتیجه داد و عملا نسخه تجاری بسترن B30 در سال ۲۰۱۵ به بازار داخلی چین عرضه شده است.

این شرکت به عنوان اولین و بزرگترین شرکت تولید کننده خودروکه با همکاری با شرکت های فولکس واگن ، آئودی ، مزدا و جنرال موتورز توانسته به تولید سالانه بیش از ۳ میلیون دستگاه دست یابد. این محصول بر روی یکی از پلتفرم های مربوط به شرکت فولکس واگن(Bora) شکل گرفته است و از نکات مورد توجه این پلتفرم ، تولید مدل موفق و محبوب فولکس واگن (JETTA) )نسخه سدان فولکس واگن گلف) می باشد.

طراحی سیستم پیشرانه با موتوری با حجم ۱٫۶ لیتر که متناسب با سایز خودروهای متوسط انجام شده است، طراحی با زنجیر تایم منجر به کاهش صدای خودرو و همچنین عدم احتیاج به تعویض این قطعه برای تمام طول عمر این موتور می باشد.(کاهش هزینه های تعمیر و نگهداری)

 سری موتورهای۴GB توسط شرکت FAW توسعه داده شده است که از توان و بازدهی بالا و مصرف انرژی مناسبی برخوردار است ؛ استاندارد آلایندگی این موتور یورو ۵ بوده لذا با محیط زیست سازگاری متناسبی دارد (توان خودرو ۱۰۷ اسب بخار و بیشینه گشتاور ۱۵۵ نیوتون بر متر)

ریمپ بسترن

از انجایی که ایسیوی این مدل خودرو از نوع ME17 می باشد، دارای پسوورد بوده و بایستی با پروگرمر های خاص برنامه ریزی شود.میکروی این ایسیو از نوع SAK TC1728 بوده که دارای الگوریتم چک سام بسیار پیچیده می باشد و فقط با وینولس اورجینال که دکتر ریمپ از آن بهره می برد می توان آن را محاسبه نمود. (ریمپ این ایسیو را به دست افراد متفرقه نسپارید.

رفع تاخیر دریچه گاز، افزایش توان و گشتاور موتور، کاهش مصرف سوخت و تقویت دورهای پایین و بالا از مزایای ریمپ این مدل خودرو می باشد.

در ریمپ ایسیو این مدل خودرو ایسیو باز نمی شود وبا تغییرات در جداول سوخت،جرقه،شتاب گیری،گشتاور و … می توان گشتاور و توان موتور را افزایش داد و معکوس کشیدن خودرو با ریمپ سریع تر می شود.

 رفع کپ اولیه خودرو : بدلیل استانداردهای آلایندگی (یورو ۴) : برای رعایت استاندارد های الایندگی و کاهش مصرف سوخت از باز شدن ناگهانی دریچه گاز جلوگیری نموده، و باعث تاخیر باز شدن دریچه گاز شده و گاها همین تاخیر باعث کاهش کیفیت رانندگی و دلزدگی مشتریان می گردد. دکتر ریمپ باتغییرات جداول مربوط به دریچه گاز برقی تاخیر دریچه را به حد بسیار قابل قبولی کاهش می دهد.

بسترن B30 به علت مشکلات متعددی همچون مصرف سوخت بالای شهری باعث نارضایتی مشتریان شده است ، دکتر ریمپ با تغییرات جدول سوخت و جرقه بدون کاهش توان موتور و افزایش دمای موتور مصرف سوخت این خودرو را نزدیک به ۱ لیتر در هر صد کیلومتر کاهش می دهد.

در بسترن B30 با گیربکس اتوماتیک شتاب اولیه بسیار ضعیف بوده و tcu تمایل به پایین نگه داشتن دور موتور دارد که همین علت باعث کاهش شتاب اولیه و ثانویه خودرو شده و این خودرو را تنبل و کند نموده است ، دکتر ریمپ با با آپدیت نرم افزاری موتور و گیربکس تمامی مشکلات فوق را مرتفع نموده و باعث افزایش رضایت مشتری می گردد.

تمام خدمات ریمپ در دکتر ریمپ ابتدا توسط کارشناسان شرکت تست می شود، سپس توسط مشتری نیز تست شده و درصورت رضایت کامل مشتری اجرت دریافت می گردد.:: بازدید از این مطلب : 2
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : چهار شنبه 20 اسفند 1399 | نظرات ()
نوشته شده توسط : nima

آیا برایتان پیش آمد هنگام رانندگی با خودرو بسترن بی30 توان و قدرت موتور مخصوصا در سر بالایی ها بسیار کم و کسل کننده باشد. ما با انجام ریمپ خودرو میتوانیم این مشکلات و دیگر معایب این خودرو اعم از تاخیر پدال گاز، کاهش مصرف سوخت را به طور تضمینی بر طرف کنیم. برای انجام این فرایند با دکتر ریمپ همراه باشید.

آشنایی با ریمپ خودرو بسترن B30

بسترن B30 عملا در سال ۲۰۱۵ بعنوان یک محصول تجاری وارد بازار داخلی چین گردید اما گر نگاهی به عقبه این خودرو بیاندازیم متوجه تاریخچه نه چندان روشن این خودرو خواهیم شد.شرکت فاو در سال ۲۰۱۰ نمونه مفهومی این خودرو را در نمایشگاه شانگهای چین بعنوان یک سدان شهری رونمایی کرد.در سال بعد شرکت فاو نسخه تجاری B30 را با نام “اولی” عرضه نمود که بدلیل عدم موفقیت سریعا تولیدش را متوقف کرد.فاو که در این سگمنت خودرویی دیگری نداشت تصمیم گرفت با تغییرات بر روی نمونه مفهومی سال ۲۰۱۰ ،نسخه تجاری را به سبد خود اضافه کند. این تلاش فاو در سال ۲۰۱۵ نتیجه داد و عملا نسخه تجاری بسترن B30 در سال ۲۰۱۵ به بازار داخلی چین عرضه شده است.

این شرکت به عنوان اولین و بزرگترین شرکت تولید کننده خودروکه با همکاری با شرکت های فولکس واگن ، آئودی ، مزدا و جنرال موتورز توانسته به تولید سالانه بیش از ۳ میلیون دستگاه دست یابد. این محصول بر روی یکی از پلتفرم های مربوط به شرکت فولکس واگن(Bora) شکل گرفته است و از نکات مورد توجه این پلتفرم ، تولید مدل موفق و محبوب فولکس واگن (JETTA) )نسخه سدان فولکس واگن گلف) می باشد.

طراحی سیستم پیشرانه با موتوری با حجم ۱٫۶ لیتر که متناسب با سایز خودروهای متوسط انجام شده است، طراحی با زنجیر تایم منجر به کاهش صدای خودرو و همچنین عدم احتیاج به تعویض این قطعه برای تمام طول عمر این موتور می باشد.(کاهش هزینه های تعمیر و نگهداری)

 سری موتورهای۴GB توسط شرکت FAW توسعه داده شده است که از توان و بازدهی بالا و مصرف انرژی مناسبی برخوردار است ؛ استاندارد آلایندگی این موتور یورو ۵ بوده لذا با محیط زیست سازگاری متناسبی دارد (توان خودرو ۱۰۷ اسب بخار و بیشینه گشتاور ۱۵۵ نیوتون بر متر)

ریمپ بسترن

از انجایی که ایسیوی این مدل خودرو از نوع ME17 می باشد، دارای پسوورد بوده و بایستی با پروگرمر های خاص برنامه ریزی شود.میکروی این ایسیو از نوع SAK TC1728 بوده که دارای الگوریتم چک سام بسیار پیچیده می باشد و فقط با وینولس اورجینال که دکتر ریمپ از آن بهره می برد می توان آن را محاسبه نمود. (ریمپ این ایسیو را به دست افراد متفرقه نسپارید.

رفع تاخیر دریچه گاز، افزایش توان و گشتاور موتور، کاهش مصرف سوخت و تقویت دورهای پایین و بالا از مزایای ریمپ این مدل خودرو می باشد.

در ریمپ ایسیو این مدل خودرو ایسیو باز نمی شود وبا تغییرات در جداول سوخت،جرقه،شتاب گیری،گشتاور و … می توان گشتاور و توان موتور را افزایش داد و معکوس کشیدن خودرو با ریمپ سریع تر می شود.

 رفع کپ اولیه خودرو : بدلیل استانداردهای آلایندگی (یورو ۴) : برای رعایت استاندارد های الایندگی و کاهش مصرف سوخت از باز شدن ناگهانی دریچه گاز جلوگیری نموده، و باعث تاخیر باز شدن دریچه گاز شده و گاها همین تاخیر باعث کاهش کیفیت رانندگی و دلزدگی مشتریان می گردد. دکتر ریمپ باتغییرات جداول مربوط به دریچه گاز برقی تاخیر دریچه را به حد بسیار قابل قبولی کاهش می دهد.

بسترن B30 به علت مشکلات متعددی همچون مصرف سوخت بالای شهری باعث نارضایتی مشتریان شده است ، دکتر ریمپ با تغییرات جدول سوخت و جرقه بدون کاهش توان موتور و افزایش دمای موتور مصرف سوخت این خودرو را نزدیک به ۱ لیتر در هر صد کیلومتر کاهش می دهد.

در بسترن B30 با گیربکس اتوماتیک شتاب اولیه بسیار ضعیف بوده و tcu تمایل به پایین نگه داشتن دور موتور دارد که همین علت باعث کاهش شتاب اولیه و ثانویه خودرو شده و این خودرو را تنبل و کند نموده است ، دکتر ریمپ با با آپدیت نرم افزاری موتور و گیربکس تمامی مشکلات فوق را مرتفع نموده و باعث افزایش رضایت مشتری می گردد.

تمام خدمات ریمپ در دکتر ریمپ ابتدا توسط کارشناسان شرکت تست می شود، سپس توسط مشتری نیز تست شده و درصورت رضایت کامل مشتری اجرت دریافت می گردد.:: بازدید از این مطلب : 2
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : چهار شنبه 20 اسفند 1399 | نظرات ()
نوشته شده توسط : nima

در این مقاله به طور کامل ریمپ خودرو بسترن بی30 را به طور کامل توضیح میدهیم و خواهیم گفت این خودرو بعد از این فرایند چه تغییراتی دارد. برای انجام ریمپ ایسیو هر خودرویی قبل از آن از مرکز مربوطه ریمپ حتما اطمینان حاصل کنید و بعد خورد خود را به انها بسپارید. برای انجام ریمپ ایسیو خودرو میتوانید با دکتر ریمپ همراه باشید.

بسترن B30 از امکانات رفاهی نسبتا مناسبی برخوردار است. پوشش چرمی صندلی ها و فرمان، فرمان برقی با دکمه‌های کنترلی ،رهیاب ماهواره ای، سیستم جلوگیری از عقب رفتن خودر ودر سربالایی ها، ESC، کروز کنترل ،آینه های تاشوی برقی ،سنسور دنده عقب ،سانروف و سیستم صوتی با ۶ بلندگو امکاناتی هستند که بر روی نمونه ایرانی نصب شده است. البته موارد دیگری نظیر سسنور باد تایرها ،ورود بدون کلید و گرمکن از دیگر امکانات بسترن B30 است که تاکنون هنوز مشخص نیست بهمن خودرو بر روی نمونه ایرانی عرضه خواهد کرد یا خیر.

امکانات ایمنی بسترن B30 هم با توجه به کسب ۵ ستاره ایمنی از CNCAP مناسب و قابل قبول می باشد.این خودرو بسته به تیپ های مختلف دارای ۲،۴ و۶کیسه هوا بوده و از سیستم های ترمز ABS +EBD،BA و سیستم کنترل پایداری (ESP) و سیستم کنترل کشش (TCS) در تمامی رده‌های آن به طور استاندارد بهره می برد.

بطور کلی ریمپ خودرو  برای این خودرو فواید ذیل را دارد :

۱- کاهش مصرف سوخت

۲- افزایش شتاب

۳- افزایش توان و گشتاور

۴- رافع تاخیر دریچه گاز

۵- رفع کپ اولیه

۶- شتاب گیری بهتر

۷- بهبود کشش خودرو در سربالایی ها

۸- رفع خطای کاتالیست

۹- بهبودن در تعویض دنده ها (نرم تر شدن تعویض دنده و معکوس های سریع تر|

۱۰- کاهش دمای فن ها و خنک کار کردن موتو   

اگر کاتالیست خودرو را حذف کرده باشید این امکان وجود دارد که با ریمپ خطای کاتالیست را نیز رفع کنیم.

افزایش ۱۰% توان موتور، افزایش ۱۵ % گشتاور، رفع تاخیر دریچه گاز، بهبود کشش اولیه و ثانویه خودرو، افزایش قدرت موتور درهنگام کولرگیری. رفع محدودیت سرعت، کاهش مصرف سوخت

رفع کپ اولیه خودرو : بدلیل استانداردهای آلایندگی (یورو ۴) : برای رعایت استاندارد های الایندگی و کاهش مصرف سوخت از باز شدن ناگهانی دریچه گاز جلوگیری نموده، و باعث تاخیر باز شدن دریچه گاز شده و گاها همین تاخیر باعث کاهش کیفیت رانندگی و دلزدگی مشتریان می گردد. دکتر ریمپ باتغییرات جداول مربوط به دریچه گاز برقی تاخیر دریچه را به حد بسیار قابل قبولی کاهش می دهد.

 

 

 

 

 :: بازدید از این مطلب : 3
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : دو شنبه 18 اسفند 1399 | نظرات ()
نوشته شده توسط : nima

خودرو هایما هم مانند خودرو های دیگر از معایب و مزایایی بر خوردار است که در ادامه این خودرو به طور کامل معرفی خواهیم کرد. این خودرو از پتانسیل بالایی برای ریمپ برخوردار می باشد. در مقالات قبل ریمپ خودرو را توضیح داده ایم و گفته ایم این فرایند چه مزایا و چه معایبی برای خودرو را دارد. با تیم تخصصی تیونینگ دکتر ریمپ همراه باشید.

معرفی خودروی Haima S7

هایما S7 در سال ۹۴ با موتور ۲۰۰۰  تنفس طبیعی، توسط ایران خودرو عرضه شد. مهمترین ایراد این خودرو تنبلی و قدرت پایین موتور نسبت به وزن آن است. صفر تا صد هایما با ارفاق ۱۷ ثانیه بود! ایران خودرو برای رفع این ضعف در سال ۹۶ اقدام به عرضه هایما با موتور ۱۸۰۰ توربو نمود. با توان ۱۷۰ اسب بخار و ۲۳۰ نیوتن متر گشتاور.

نکات مثبت هایما اس ۷ : دوربین ۳۶۰ درجه دنده عقب، فرمان برقی ، کروز کنترل فابریک و سیستمهای الکترونیکی   TCS و HAS ، صندلی راننده برقی، سانروف و تهویه مطبوع اتوماتیک از نکات مثبت این خودرو می باشد.

نکات منفی هایما اس ۷ : حساسیت موتور به بنزین بی کیفیت، ناک زدن و مصرف بالای سوخت از جمله ایرادات مدل توربو به حساب می آید. عدم تامین به موقع قطعات مورد نیاز توسط نمایندگی ها به ویژه در شهرستانها، جزو گلایه همیشگی دارندگان به حساب می آید.

مزایای ریمپ خودرو هایما اس ۷ چیست؟

رفع ضعف کشش و توان در شروع حرکت (مدل ۲۰۰۰

یکی از ایرادات بارز مدل ۲۰۰۰ شروع حرکت کند و سنگین آن می باشد. در برنامه ایسیوی این خودرو جدولی به نام Maximum torque during shift gear وجود دارد. به این معنا که می توان حداکثر گشتاور را در هر دنده تعیین نمود. با استفاده از این جدول می توان گشتاور اولیه را  در ابتدای حرکت افزایش داده و خودرو در سراشیبی بهتر حرکت کند.همچنین کشش خودرو در سرعتهای بالا هم بهبود می یابد.

این خودرو با دو موتور عرضه شده:

موتور اتمسفر  2000cc با کد HM484Q با ایسیو بوش ام ای ۷ Bosch ME7

مدل توربو شارژ به حجم ۱۸۰۰cc  با کد HM484Q-T با ایسیو بوش Bosch ME 17

 ریمپ این دو نوع ایسیو کاملاً با هم متفاوت است. بر این اساس باید با در نظر گرفتن نسبت تراکم این دو موتور، موازنه ای بین جداول آوانس ، گشتاور و سوخت برقرار شود. تا خودرو در در حین دورگیری دچار حالت دل زدن نشود، به عبارتی در هر حالتی از یک شتابگیری یکنواخت برخوردار باشد. در ریمپ ایسیو موتورهای توربو می بایست حتماً جداول مخصوص توربوشارژ نیز بازنگری و بار توربو در دورهای مختلف بصورت یکسان تقسیم شود.

 :: بازدید از این مطلب : 2
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : دو شنبه 18 اسفند 1399 | نظرات ()
نوشته شده توسط : nima

در این مقاله خودرو زانتیا را به طور تخصصی معرفی خواهیم کرد و میگوییم که ریمپ برای ایسیو این خودرو از چه پتانسیلی بر خوردار است. برای انجام ریمپ زانتیا می توانید با تیم تخصصی تیونینگ دکتر ریمپ همراه باشید و از تغییرات مربوط به ریمپ برای این خودرو متعجب بشوید.

معرفی خودروی زانتیا

زانتیا در ایران با مدلهای زیر ارائه شد:

SX 2.0 دارای موتور ۲۰۰۰ بوده ولی از چند آپشن نظیر ترمزABS ، ایربگ سرنشین و مه شکن جلو بی بهره است.

۱۸۰۰  دارای موتور ۱۸۰۰ است و خودرو به سیستم ABS مجهز می باشد. از قطعات دکوراتیو طرح چوب هم برخوردار می باشد. بصورت استاندارد مجهز به ایربگ راننده، سرنشین و ایربگ ساید می باشد.

۲۰۰۰ exclusive از موتور ۲۰۰۰ بهره برده و ترمز ABS و مه شکن جلو بصورت استاندارد بر روی آن نصب است. ولی از ایربگ ساید و طرح چوب داشبورد خبری نیست.

Facelift این مدل به لحاظ فنی همان مدل ۲۰۰۰ است که در نمای جلو تغییراتی داشته و مورد استقبال هم قرار نگرفت.

مزایای زانتیا: آپشنهایی همچون ایربگ، ترمز ABS و قابلیت تنظیم ارتفاع . زانتیا و ۲۰۶ اولین خودروهایی بودند که در ایران با سیستم ضد سرقت (immobilizer) عرضه شدند.

ایرادات زانتیا: بالا بودن قیمت قطعات مصرفی و بدنه. همچنین هزینه های نگهدری سیستم تعلیق که معمولاً با نشتی یا خرابی خود را نشان می­دهد. پایین بودن دهانه ورودی هوا، که در صورت عبور از مسیرهای پر آب احتمال ورود آب به موتور و تخریب جدی آن وجود دارد.

سیستم هیدرونیوماتیک در زانتیا، موجب شده تا سیستم تعلیق (با قابلیت تنظیم ارتفاع)، سیستم فرمان هیدرولیک و سیستم ترمز در این خودرو به همدیگر وابسته باشند. بنابراین کم شدن یا نشتی سیستم تعلیق بر روی این چند سیستم، همزمان تاثیر گذار خواهد بود.

 آیا ایسیو موتور زانتیا ۱۸۰۰ با پارس ELX یکی است؟                        

به لحاظ سخت افزاری بله ولی به لحاظ نرم افزاری با هم فرق دارند. زانتیا ۱۸۰۰ دارای سنسور اکسیژن دوم بعد کاتالیست و سنسور شتاب می باشد که در پارس ELX وجود ندارد.

زانتیا من ۵ سال پیش خیلی راحت تا سرعت ۲۱۰ کیلومتر بر ساعت می رفت اما الان نهایتا ۱۹۰ تا می رود، آیا با ریمپ درست می شود؟

معمولا بسیاری از دارندگان زانتیا، انتظار دارند به سرعتهای بالاتری دست پیدا کنند. در صورتیکه خودرو به لحاظ فنی و گرفتگی کاتالیزور مشکلی نداشته باشد، با کالیبره کردن آن با بنزین جدید این نیاز رفع خواهد شد.

آیا با ریمپ خودرو ، دمای آب زانتیا هم پایین می آید؟

روشن شدن فن در خودروی زانتیا در کنترل ایسیو نیست. شما می توانید با تعویض یونیت فن خودروی خود با نوع سبز رنگ، روشن شدن دمای فن را تا ۷ درجه کاهش دهید.

شما ریمپ را توصیه می کنید یا ایسیوهای استند الون (STAND ALONE) ؟               

از قدیم گفته اند هر چه پول بدی آش میخوری. طبیعتاً هزینه ریمپ از ایسیو های استندالون یا اجاستبل بسیار پایینتر است. ایسیوهای استندالون مناسب خودروهایی است که ایسیو فابریک برای آنها یافت نمی­شود یا تغییرات بنیادی در موتور ایجاد شده که از قابلیت های ایسیوی فابریک کاملا خارج است. البته باید بدانید در صورت تمایل به استفاده از ایسیوهای استند الون یا adjustable شما به سیم کشی مجدد موتور و اتاق جهت فعالسازی نشانگرها احتیاج دارید. بنابراین هزینه سیم کشی و کالیبراسیون مجدد این ایسیوها به هزینه های شما اضافه میگردد.

در مرکز تخصصی دکتر ریمپ تمامی کارهای تیونینگ خودرو و ریمپ ایسیو انجام میشود و با گارانتی 2 ساله برخوردار میباشد.

زانتیا در ایران با دو موتور عرضه شده:

موتور ۱۸۰۰ سی سی ۱۶ سوپاپ LFY با توان ۱۱۰ اسب بخار ایسیو BOSCH MP 7.3

موتور ۲۰۰۰ سی سی ۱۶ سوپاپ RFV با توان ۱۳۵ اسب بخار ایسیو BOSCH MP 5.2

جالب است بدانید موتورهای زانتیا خیلی راحت قابل نصب بر روی خانواده پژو می باشند. به همین دلیل بعدها ایران خودرو، پارس ELX را با موتور ۱۸۰۰ ۱۶ سوپاپ عرضه کرد و خیلی از افراد نیز موتور ۲۰۰۰ این خودرو را بر روی خانواده ۴۰۵ نصب می کنند.

ECU زانتیا به دلیل قدیمی بودن، قابل برنامه ریزی از پورت OBD نیست. بنابراین باید آنها را باز نموده و از قطعه زیف برای پروگرم مجدد آن استفاده کرد. این فرایند کاری، بسیار دقیق و ظریف است و باید به نحوی صورت گیرد که برد اصلی آسیب نبیند.:: بازدید از این مطلب : 3
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : یک شنبه 17 اسفند 1399 | نظرات ()