نوشته شده توسط : nima

 

                                                                                                                 استیج ریمپ ایسیو استاندارد

 در این مرحله بر روی جداول سوخت، جرقه، اکسیژن و دریچه گاز به نحوی تغییرات اعمال میگردد که بدون افزایش زیاد مصرف سوخت حداکثر توان موتور و گشتاور تا ۱۰ % حاصل گردد. تمامی تغییرات با توجه به شرایط آب و هوایی و جغرافیایی و کیفیت سوخت بنزین ایران کاستومایز می شود تا بدون ایجاد مشکل در موتور و کاهش عمر آن ارائه گردد.

اگر بدون در نظر گرفتن کیفیت سوخت، در خودروهای استاندارد فاقد هدرز، کیت مکش و… اقدام به افزایش زیاد اوانس جرقه برای حصول حداکثر قدرت گردد، ناک (احتراق پیش رس) و افزایش دمای احتراق صورت میگیرد. در حالت ناک نرخ انتقال حرارت نزدیک به ۱٫۷ برابر میگردد و گاها باعث ذوب شدن پیستون می شود. همین افزایش دما تخریب کاتالیزور را نیز در بر می گیرد.

در این استیج تاخیر دریچه گاز به طور کامل مرتفع شده و حداکثر توان و گشتاور ممکن به طور واقعی بدست می اید.

امکان حذف سنسور اکسیژن دوم یا غیر فعال کردن و اصلاح پارامتر ها به طور کامل انجام میگردد.

افزایش کاتاف تا محدوده ایمن۷۵۰۰ دور انجام میگردد. به درخواست مشتری کاتاف تا دور بالاتر امکان پذیر می باشد اما  افزایش کاتاف بدون افزایش راندمان حجمی هیچ تاثیری در توان خروجی موتور ندارد.

استیج ریمپ افترمارکت و تغییر یافته:

 در این مرحله بر روی جداول سوخت ،جرقه ، اکسیژن و دریچه گاز به نحوی تغییرات اعمال میگردد که بدون افزایش زیاد مصرف سوخت حداکثر توان موتور و گشتاور تا ۱۵% بسته به تغییرات مکانیکی حاصل گردد. در  این استیج که معمولا با نصب هدرز یا حدف کاتالیزور، کیت مکش ، تراکم، میل سوپاپ و… همراه است می توان حداکثر اعمال تغییرات را برای حصول حداکثر توان و گشتاور انجام داد. در این استیج معمولا مشتریان از از بنزین با اکتان بالا استفاده نموده و این نکته باعث می شود که قدرت موتور و گشتاور بهبود یافته و احتمال پدیده ناک کمتر شود.

در این استیج تاخیر دریچه گاز به طور کامل مرتفع شده و حداکثر توان و گشتاور ممکن به طور واقعی بدست می اید.

همچنین امکان حذف سنسور اکسیژن دوم یا غیر فعال کردن و همچنین اصلاح پارامتر ها به طور کامل انجام میگردد.

افزایش کاتاف تا محدوده ۷۵۰۰ دور نیز که محدوده ایمنی است انجام میگردد. به درخواست مشتری کاتاف تا دور بالاتر نیز امکان پذیر می باشد، اما نکته قابل توجه این است که افزایش کاتاف بدون افزایش راندمان حجمی هیچ تاثیری در توان خروجی موتور ندارد.

معمولا در این استیج به هنگام نصب میل سوپاپ با lift و duration  بیشتر دور آرام موتور به هم ریخته و علاوه بر لرزش ونوسان دور موتور، خلاء مانیفولد ورودی کاهش یافته و بوستر ترمز ضعیف عمل میکند که دکتر ریمپ با تغییرات روی جداول دور آرام کلیه مشکلات فوق را مرتفع می نماید.

پکیج ریمپ خودرو بر روی داینو با سوخت مسابقه یا E85

دکتر ریمپ  افتخار همکاری با قهرمانان نامی ایران در مسابقات سرعت و درگ را دارد. ستاپ ویژه و ریمپ حرفه ای با سوخت هایی نظیر C16 یا الکل حداکثر توان موتور را برای این عزیزان به ارمغان آورده است. تیم دکتر ریمپ  با تغییرات اساسی در جداول سوخت و جرقه موتور توانایی تغییر سوخت موتور از بنزین به E85  (۸۵% الکل – ۱۵ % بنزین ) را دارد. به علت اکتان بالای الکل (۱۱۶)  و خاصیت خنک بودن آن حداکثر راندمان  حاصل می گردد.

 در این استیج ریمپ بر روی داینو و با استفاده از WIDE BAND و KNOCK DETECTOR انجام میشود. استفاده از این سه مورد باعث می گردد.

بهترین نسبت سوخت و هوا که در موتور های مسابقه ای و الکل سوز به طور کامل فرق دارد به طور دقیق به دست اورد، همچنین استفاده از ناک دیتکتور به ما این اجازه را می دهد که اوانس جرقه برای حداکثر توان و گشتاور موتور را بدون رسیدن به احتراق پیش رس به ماکسیمم رساند.

در موتورهایی که مجهز به کلیه لوازم هستند و برای مسابقه ستاپ شده اند به علت تغییرات گسترده و متفاوت بودن نسبت سوخت به مقدار زیاد، سنسور اکسیژن توانایی اندازه گیری مقداری را در محدوده مجاز نداشته و به همین علت دکتر ریمپ سنسور اکسیژن را از حلقه کنترلی خارج نموده و سیستم را OPEN LOOP می کند.:: بازدید از این مطلب : 0
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : جمعه 6 فروردين 1400 | نظرات ()
نوشته شده توسط : nima

ریمپ و چیپ تیونینگ :

در پکیج ریمپ دکتر ریمپ ، تمامی ایرادات نرم افزاری این خودرو برطرف می گردد و شما شاهد افزایش ۱۰% توان موتور ،افزایش ۱۵ % گشتاور ، رفع تاخیر دریچه گاز ، بهبود شتاب گیری و توانایی دست یابی به سقف سرعت بالاتر نسبت به سابق خواهید بود.

رفع مشکل مصرف سوخت

وزن اتاق بالا ، گیربکس با ضرایب دنده بلند و عدم سازگاری بنزین باعث می شود مصرف سوخت جک جی۵ به خصوص در شهر بالا می باشد . با ریمپ خودرو جک جی۵ می توانیم مصرف سوخت شهری رو کاملا پایین بیاریم چجوری ؟؟ نکته مهم عدم سازگاری با بنزین است، وقتی موتور و برنامه ایسیو با بنزین در جایگاه سازگار باشه نسبت سوخت و هوا AFR در حالت ایده آل قرار میگیره و مصرف خودرو پایین میاد.

جک جی ۵ به علت مشکلات متعددی همچون مصرف سوخت بالای شهری باعث نارضایتی مشتریان شده است ، دکتر ریمپ  با تغییرات جدول سوخت و جرقه بدون کاهش توان موتور و افزایش دمای موتور، مصرف سوخت این خودرو را نزدیک به ۱ لیتر در هر صد کیلومتر کاهش می دهد.

مشکلات گیربکس مانند دنده مرده رفتن ،تاخیر در معکوس کشیدن و…

یکی دیگر از مشکلات جک جی۵ اتوماتیک که با آپدیت گیربکس و ریمپ بهبود می یابد عدم پاسخ گیربکس در زمان فشردن پدال گاز می باشد که به خصوص در زمان سبقت گیری و سراشیبی ها باعث فشار به موتور و ضعف در شتاب می شود. این موضوع رو مخصوصا زمانی درک میکنید که خودرو در هنگام نیاز به معکوس کشیدن، مقاومت کرده و حالت واماندگی ایجاد می شود.

دکتر ریمپ اولین شرکت ریمپ ایسیو و چیپ تیونینگ ایرانیست که قادر به تغییرات و آپدیت کنترل یونیت گیربکس های اتوماتیک است. با انجام تغییرات در گیربکس اتوماتیک این خودرو مشکلاتی مانند عدم معکوس کشیدن در سرعت های پایین، تاخیر زیاد از زمان فشردن دریچه گاز تا معکوس کشیدن گیربکس، تمایل گیربکس به بالاتر نگه داشتن دور موتور، رفع ضربه در هنگام تعویض دنده از بین می رود.

رفع صدای ناک

ناک یا همان صدای پیستون که چق چق چق در موتور صدا می دهد به شدت باعث کاهش عمر موتور ، افت توان و افزایش مصرف سوخت می گردد. این خودرو می شود. برای رفع این مشکل شما باید بنزین سوپر استفاده کنید یا از مکمل بنزین استفاده کنید. و این هزینه گزافی برای مشتری دارد. ما با ریمپ ایسیو جک جی۵ کالیبراسیون جداول رو با استاندارد یورو ۲ و اکتان ۸۴ سازگار می کنیم که باعث می شود ناک موتور با ریمپ به طور کامل رفع شود.

چوب شدن( ضعیف بودن ترمز) در زمان سرد بودن خودرو

یکی دیگر از مشکلات جک جی ۵ ضعیف بودن ترمز در زمان سرد بودن موتور است، دکتر ریمپ به پیدا کردن منشا ایرادات به صورت اصولی و علمی با ایجاد تغییرات به صورت نرم افزاری و اصلاح warm up این ایراد را به صورت ۱۰۰ % مرتفع نموده و خدمت مشتریان گرامی ارائه می دهد.

کپ اولیه و حرکت اولیه ضعیف

به خاطر داشته باشید که بیشترین حالت تولید آلایندگی خودرو در زمان شتابگیری هست به همین علت کمپانی ها با استفاده از دریچه گاز برقی ، باز شدن دریچه گاز رو محدود میکنند. به زبان ساده تر یعنی وقتی شما پدال گاز رو ۵۰ درصد فشار میدید دریچه گاز ۵۰ درصد باز نمیشه !!ایسیو باز شدن دریچه گاز کنترل می کنه تا آلایندگی بالانره و همین باعث ضعف اولیه خودرو میشه و قضیه از اونجا بدتر میشه که گیربکس اتوماتیک ذاتا کند هست و وزن خودرو هم بالا .

ما در دکتر ریمپ با ریمپ جک جی۵ نسبت باز شدن پدال گاز با دریچه گاز رو خطی می¬کنیم و عکس العمل پدال گاز را به گونه ای اصلاح می کنیم که دیگر شاهد هیچ تاخیری نخواهید بود.

چگونه همزمان با کاهش مصرف ، قدرت موتور افزایش می یابد ؟

جواب این سؤال نیاز به یک توضیح اولیه دارد ، با توجه به صحبت های بالا بعد از ریمپ ایسیو جک جی۵ برنامه ایسیو با موتور و بنزین معمولی سازگار می شود مصرف سوخت کاهش می یابد و ما در جداول سوخت می توانیم در دورهای بالا (۳۵۰۰ به بالا ) و در شرایط شتابگیری و تخته گاز نسب سوخت به هوا رو در حالت حداکثر قدرت قرار دهیم همین باعث افزایش توان و شتاب میشود.یعنی وقتی در شهر و اتوبان یا زمانهایی که از سرگاز استفاده می کنید مصرف شما کاهش می یابد و در زمانی که نیاز به شتاب و قدرت در سراشیبی ها دارید از جداول بهینه شده حداکثر قدرت استفاده میکنید.:: بازدید از این مطلب : 4
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : سه شنبه 3 فروردين 1400 | نظرات ()
نوشته شده توسط : nima

سوالات مشتریان بابت ریمپ جک s5

جک S5 من پس از مدتی رانندگی پرفشار دچار کندی شدید و آهستگی می شود، علت چیست؟

بطور کلی در طراحی خودروهای توربو، جهت پیشگیری از وضعیت اورهیت موتور Engine Overheat استراتژی کنترلی تعریف می شود که در صورت بالا رفتن دمای پیشرانه (بخصوص دمای آب و روغن) برای پیشگیری از آسیب دیدن موتور ، خودرو وارد فاز محدود شدن قدرت می شود تا دمای سیالات خودرو کاهش پیدا کند. این ایراد عموماً در تابستان مشاهده می شود و پس از ریمپ خودرو بصورت کاملاً واضحی دیرتر وارد این فاز می شود.

آیا حذف کاتالیزور موجب افزایش توان خودرو می شود؟

اساسا حذف کاتالیزور موجب افزایش توان موتور می گردد. اما در سالهای اخیر به دلیل وجود سنسور اکسیژن پایین، در صورت حذف کاتالیست، ایسیو متوجه شده و با روشن کردن چراغ چک اعلام خطای فرسودگی می کند . جهت جلوگیری از آسیب دیدگی موتور، توان را محدود می کند.

آیا ریمپ ایسیو استهلاک موتور را افزایش می دهد؟

بدیهی است که با ریمپ اصولی و دقیق به دلیل اصلاح برنامه ریزی ایسیو با شرایط آب و هوایی ایران، استهلاک موتور کاهش یافته و عمر آن نیز افزایش می یابد. جهت آسودگی شما، خدمات دکتر ریمپ دارای ۲ سال گارانتی معتبر نیز می باشد. جهت جلوگیری از آسیب، از ریمپ خودرو در مراکز متفرقه خودداری فرمایید.

آیا ریمپ موجب ابطال گارانتی می گردد؟

از آنجا که ریمپ یک فرایند نرم افزاری بوده و تاثیری بر ظاهر خودرو ندارد، بنابراین عاملی برای باطل شدن گارانتی به حساب نمی آید. اما توصیه می کنیم شما نیز از گفتن این موضوع به مسئولین نمایندگی خودداری کنید تا به عنوان بهانه ای برای فرار از تعهدشان نشود. فراموش نکنید، فرایند بومی سازی برنامه ایسیو یک خودرو در درجه اول بر عهده سازنده می باشد.

قبل انجام ریمپ حتما از سلامت خودرو خود اطمینان کسب کنید.:: بازدید از این مطلب : 0
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : سه شنبه 3 فروردين 1400 | نظرات ()
نوشته شده توسط : nima

آیا با ریمپ خودر سمند توربو آشنا هستید آیا میدانید با ریمپ این خودرو چه تغییراتی بر روی سمند ایجاد میشود. در ادامه از مزایای این فرایند را خواهیم گفت و به طور کلی این خودرو را از لحاظ فنی و مزایای و معایب مورد بررسی قرار خواهیم داد. برای انجام ریمپ خودرو خود میتوانید با دکتر ریمپ همراه باشید.

عملکرد فنی:

هنگام درجا کارکردن موتور EF7 توربو، صدایی معمولی را شاهد هستید و شاید بد نباشد همینجا برای خوانندگان عزیز چند نکته را درباره توربو توضیح دهیم. اولین نکته اینجاست توربو شارژ در یک بازه مشخص دورموتور وارد مدار شده و در دور موتور مشخصی خارج می گردد، در مورد موتور EF7 توربو تقریباً عدد ۱۸۰۰ دوربردقیقه، ابتدای ورود آن به سیکل احتراق بوده و تازمانیکه به ماکسیمم دور خود برسد، که دورموتور۲۰۰۰ است، راننده شاهد یک تاخیر یا مکث زیر پای خود خواهد بود که اصطلاح فنی آن لَگ (Lag) است و این نقص در تمامی خودروهای توربو وجود دارد و این مکث در خودروهای مختلف توربو به اشکال مختلف دیده می شود و بعضی از خودروسازان نظیر ب¬ام¬و به استفاده از توربوهای دوگانه روی آورده اند تا بتوانند توربینها را در زمان کمتری به سیکل کاری برسانند و مکث توربو را کاهش دهند. حال باید دانست که توربو موتور EF7 از دور موتور ۲۰۰۰ تا ۵۰۰۰ در مدار است و دقیقا ۵۰۰ دور قبل از کات آف (۵۵۰۰) از مدار خارج می شود، و موتور تبدیل به یک Ef7 معمولی می شود به همین دلیل پیش بینی می شود از سرعت ۱۹۰کیلومتربر ساعت به بعد، روند دور گیری موتور در دنده ۵ کند شود. ضمنا در نظر داشته باشید که خودرو فقط در موتور و گیربکس و برنامه ریزی ایسیو تفاوت داشته و در سایر موارد نظیر ترمز و سیستم تعلیق همان سمند سورن ELX است و تنها تغییر قابل مشاهده لاستیک خودرو است که عرض آن به ۱۹۵ تغییر یافته. بنابراین در حین رانندگی ضعف ترمز نسبت به توان موتور واقف باشید تا در لحظات خاص با اقدامات به موقع دچار خظر نشوید.

 خودروهای نام برده با موتور ملی EF7 که برپابه توربو و اتمسفر تولید شده اند که سورن هم در لیست قرار دارد، توانسته نظر خیلی از دوستداران شتاب و قدرت را به خود جلب کند اما علاوه برجذابیت ها، یک سری مشکلات نیز برای مصرف کننده بوجود آورده اند از جمله میتوان به موارد زیر اشاره کرد.

تغیرات ایجاد شده در ریمپ خودرو سمند

لیمیتر (محدود کننده) دورموتور:  دکتر ریمپ با تکیه بر دانش فنی خود توانسته کات آف این موتور را از طریق ریمپ تغییر و به یک عدد ایمن و استاندارد برساند.

قدرت پایین نسبت به حجم موتور: با وجود پیشرفته بودن موتور سورن توربو دکتر ریمپ با اصلاح جداول مرتبط و بصورت کاملا استاندارد باعث افزایش ۱۰% توان موتور، ۱۵% گشتاور بدون افزایش مصرف سوخت میگردد.زانبندی سیستم متغییر سوپاپ: برای اولین بار در ایران دکتر ریمپ می تواند جداول مرتبط با زمانبندی سیستم متغییر سوپاپ VVT – CVT – VVTI را مورد بهینه سازی قرار دهد تا رفتار کلی موتور را بنا به نیاز مشتری تغییر دهد چرا که تایمینگ سیستم سوپاپ را مغز مکانیکال موتور میدانند. بنابراین با تغییرات زمانبندی سیستم متغییر سوپاپ می توان نمودار گستاور و توان در هر نقطه مورد نظر بهینه سازی کرد. به عنوان مثال تمامی کسانی که در حرفه تیونینگ فعالیت میکنند میدانند که افزایش کاتاف موتور هیچ تاثیری در توان نهایی موتور ندارد و فقط با داشتن لوازم افتر مارکت مانند میل سوپاپ هایی با Duration ،Lift و Overlap بیشتر یا توربو شارژ با سایز بزرگتر میتوان تنفس موتور را بهبود بخشید تا از افت راندمان تنفسی و در نتیجه افت توان جلوگیری نمود. ما با تکیه بر دانش مهندسین دکتر ریمپ توانستیم زمان بندی میل سوپاپ را به نحوی تغییر دهیم که در دورهای بالا و افزایش کاتاف افت توان را به حداقل برسانیم و اگر مشتری نیاز به گشتاور بیشتر در دورهای پایین داشته باشد با اعمال تغییرات حداکثر گشتاور را در دور پایین تری داشته باشیم.

تغییرات بوست توربو با ریمپ ایسیو برای اولین بار اقدام به تغییرات جداول مربوط به بوست توربو شارژ در خودرو های سورن توربو و دنا پلاس توربو نموده است که افزایش بوست توربو شارژتا محدوده ای انجام میگردد که کمپرسور از راندمان مطلوب خارج نشده و در توربین دچار Back Pressure، کاهش راندمان موتور و افزایش دما در قطعات نشود

کاهش تاخیر توربو شارژ (Lag): این روزها خودروهای مجهز به موتور توربو شارژ در بازار زیاد شده است و مورد زیادی از گزارشات مربوط به نارضایتی مشتریان از تاخیر توربو شارژ یا Lag توربو می باشد که باعث می شود که خودرو سورن توربو در دورهای پایین تا زمانی که توربو به حالت Spool برسد کاهش توان محسوس و تاخیر و شتاب گیری پله ای داشته باشد. دکتر ریمپ به عنوان اولین شرکت به تغییرات دقیق و جداول ایسیو پرداخته است که باعث کاهش تاخیر توربو تا ۵۰۰ دور بر دقیقه شده است. به طور مثال بوست توربو در این خودرو در ۲۰۰۰RPM بوجود می اید که با انجام تغییرات توربو از ۱۶۰۰ درو بر دقیقه به حالت Spool میرسد.:: بازدید از این مطلب : 5
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : یک شنبه 1 فروردين 1400 | نظرات ()
نوشته شده توسط : nima

در این مقاله از خودرو پژو پارس خواهیم گفت که چه مزایا و چه معایبی دارد. و این خودرو بعد از ریمپ چه تغییراتی خواهد کرد و این فرایند برای این خودرو چه مزایایی خواهد داشت. برای انجام ریمپ ایسیو با تیم تخصصی دکتر ریمپ همراه باشید.

موتور XUM چند ایسیو دارد و مزایای ریمپ ایسیو آن چگونه است؟

موتور XUM ، قادر به تولید ۱۰۵ اسب بخار قدرت در ۵۵۰۰ دور در دقیقه است‌.

گشتاور این موتور ۱۵۴ نیوتن متر در ۳۷۵۰ دور دقیقه است.و استاندارد یورو ۴ را پاس می کند.

ایرانخودرو آن را با نام پارس ELX با موتور ۲۰۰۰(XUM) به بازار معرفی کرد و مثل همیشه همکاران حاضر در صحنه تلاش کردند تا به دروغ موتور این خودرو را همان موتور ۴۰۵ GLX 2000 دهند و از آن افسانه های موتور فرانسوی بسازند! در حالی که حجم واقعی موتور این خودرو ۱۹۰۵ سی‌سی است که بر اساس قواعد جهانی به عنوان یک پیشرانه ۱٫۹ لیتری شناخته می‌شود. با این حال ایران‌خودرو این محصول را با عنوان پارس ELX 2000 به مشتریانش معرفی کرد و علاوه بر این قلب جدید، دستی به سر و گوش نمای داخلی خودرو به ویژه داشبورد کشید تا حال‌و‌هوای دهه ۹۰ میلادی پدر این خودرو یعنی پژو ۴۰۵ با داشبوردی جدید کمی رنگ‌و‌بوی تازگی به خود بگیرد و البته قابلیت نصب دو ایربگ نیز فراهم گردد هرچند این داشبورد بدون هیچ کم و کاستی برای پارس LX نیز استفاده می شد. در پارس ELX با موتور جدید XUM روی کاغذ قدرت ۵ اسب بخار کم شده و شتاب حدود ۲ ثانیه افزایش پیدا کرده است و مصرفش نیز ۰٫۵ لیتر افزایش یافته لذا نمی‌توان انتظار داشت ELX جدید روند موفقیت‌های مدل قدیمی را ادامه بدهد. در واقعیت موتور XUM موتور XU7 بهبود یافته بود که قرار بود برای همیشه جایگزین XU7 شود اما با آغاز تحریم های دور اول و عدم توانایی ایرانخودرو در تامین موتور ۱۸۰۰ ۱۶ سوپاپ پارس ELX، تصمیم برآن گرفته شد تا این موتور بر روی پارس ELX نصب شود. هر چند این موتور نسبت به موتور قدیمی XU7 از مزایای فراوانی برخوردار بود ، اما بعداً ایرانخودرو از ادامه تولید خودروی پارس ELX خودداری کرد و این محصول برای همیشه به عمر خود پایان داد، البته در سالهای آخر تولید این خودرو ، دقیقا تفاوت پارس LX و ELX فقط به موتور نصب شده بر روی آنها محدود می شد.

جالب است بدانید اگرچه در زمان نگارش این مقاله، سه سال است که این مدل تولید نمی شود اما دانستن اطلاعات تکمیلی در مورد این موتور خالی از لطف نیست؛ البته ایرانخودرو مثل همیشه در توصیف محصولاتش اغراق می کند اما نکات فنی ای که برتری این موتور را نسبت به XUM قابل توجه می کند، ازین قرار است: ماشین کاری جدید شاتون و تغییر کامل میل‌لنگ از اصلی‌ترین تغییرات موتور XUM در مقایسه با موتور ۹۸ اسب بخاری XU7 است‌. در این موتور به منظور کاهش وزن و اهداف مربوط به مصرف سوخت‌، پیستون کامل طراحی شده و در طراحی رینگ‌های جدید از شرکت ماهله آلمان بهره گرفته شده است‌. به منظور دستیابی به الزامات یورو ۴ نیز پروفیل میل بادامک و منیفولدهای هوای خروجی تغییر کرده و به منظور تامین هدف‌های آلایندگی کاتالیست از زیر بدنه خارج شده و بعد از منیفولد خروجی قرار گرفته است‌.

این موتور تنها با ایسیو زیمنس به بازار عرضه گشت و در عین حال به دلیل طراحی بهبود یافته سرسیلندر و منیفولد می توان با یک پکیج ریمپ اصولی، توان بیشتری از آن استخراج کرد و تا ۵ اسب بخار سرچرخ و ۱۳ نیوتن متر گشتاور، آن را ارتقا داد و با رفع مکث بین دنده ها که به دلیل رعایت استاندارد یورو۴ ایجاد شده، خودرویی فرز و پرتوان را به شما تقدیم خواهیم کرد تا بتوانید از تغییرات اصولی موتور، بهترین راندمان را دریافت کنید. در ریمپ این خودرو نیز کاتآف بر روی ۷۰۰۰ قرار می گیرد و با ایجاد تغییراتی در کالیبراسیون ایسیو، مصرف سوخت را تا یک لیتر با بنزین معمولی کاهش خواهیم داد و با اقدامات انجام شده شاهد افزایش تاپ اسپید خودرو نیز خواهید بود.

توجه:

پکیج ریمپ دکتر ریمپ به گونه ای تنظیم شده که در معاینه فنی و گارانتی خودرو، خللی ایجاد نمی کند.

ریمپ خودرو با برداشتن سرباتری یا فلش ایسیو ازبین نمیرود، تنها با دانلود برنامه پاک می شود.:: بازدید از این مطلب : 2
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : جمعه 29 اسفند 1399 | نظرات ()
نوشته شده توسط : nima

ریمپ خودرو  ام وی ام ایکس 33

ایسیو خودروی MVM X33s از نوع bosch me 7.9.7 می باشد که با دریچه گاز برقی اداپته شده است. این مدل ایسیو دارای پردازشگر ST10F275 می باشد. پیشرانه استفاده شده در خودروی ام وی ام ۵۵۰ چهار ۴ سیلندر خطی است و ۱۹۷۱ سی سی حجم دارد و با توجه به پارامتر های مختلف، موتوری پرتوان را شاهد هستیم . حداکثر قدرت پیشرانه MVM X33s ۱۳۹ اسب بخار است که در دور موتور ۵۵۰۰ دور در دقیقه به دست میاید و گشتاور ۱۸۲ نیوتن متر هم در دور موتور ۴۳۰۰ دور در دقیقه حاصل میگردد و در اختیار راننده ماشین قرار میگیرد .

با ریمپ می توان توان خودرو را تا ۱۴۹ اسب بخار افزایش داد و گشتاور را تا ۱۹۴ نیوتن متر افزایش داد.  این خودرو شتاب اولیه نسبتا ضعیفی دارد که شما را از شتابگیری ماشین ناامید می کند و در صورت استفاده از حالت اسپرت مصرف سوخت ماشین افزایش خواهد داشت و چندان ماشین اقتصادی تلقی نمی شود اما با ریمپ ایسیو می توان مصرف شهری این خودرو را تا حد ۱ لیتر در هر صد کیلومتر کاهش داد. پیشرانه این خودرو با یک گیربکس از نوع CVT کوپل شده است که با موتور ماشین نا هماهنگ است و عملکرد چندان راضی کننده ای هم ندارد ، دقیق عمل نمیکند و چندان هوشمند نیست ولی می توان با ریمپ ایسیو هماهنگی بهتری بین موتور و گیربکس ایجاد نمود. از طرف دیگر در خیلی از موارد دیده شده است که خودرو در حال شتابگیری ، صدای ناک می دهد (بخصوص در سربالایی) که این صدا برای سلامت موتور در درازمدت مضر است و علت آن برنامه ریزی غلط ایسیو است که با بنزین ایران تطبیق داده نشده، اما در دکتر ریمپ این نقیصه نیز کاملاً برطرف می گردد.

یکی از مشکلاتی که دارندگان این خودرو با آن مواجه هستند، کشش پایین خودرو در سر بالایی ها می باشد. منشا این ایراد در برنامه ایسیو موتور می باشد که از سوی کارخانه و به دلیل استانداردهای یورو۵ ایسیو را محدود کرده است. هنگامی که شما پدال گاز را سریعا تا انتها فشار می دهید. دریچه گاز به دلیل تاخیری که دارد دیر باز شده و شتاب گیری سریع اتفاق نمی افتد. برای رفع این ایراد دکتر ریمپ می تواند پارامتر های دریچه گاز و گشتاور خودرو تغییر دهد تا شتاب گیری سریع و بی نقص اتفاق بیفتد. در حقیقت پس از ریمپ، در مود اکو (ECO ) نیاز حرکتی خودرو تامین می شود و احتیاجی به استفاده از مود اسپرت برای شتاب بیشتر نمیباشد.

در ریمپ MVM X33s دکتر ریمپ می تواند توان و گشتاور موتور را تا ۱۰ اسب بخار و گشتاور را تا ۱۲ نیوتن متر سر چرخ افزایش دهد. همچنین با روش ریمپ ترکیبی که انحصارا در اختیار دکتر ریمپ می باشد می توانیم مصرف سوخت را تا ۱ لیتر کم کنیم، اما توان خودرو را افزایش دهیم. از آنجایی که اطلاعات تعویض دنده (معکوس کشیدن ها) در ایسیو ذخیره می شود می توانیم با ریمپ تاخیر دریچه گاز را بهتر کرده و معکوس های خودرو را نیز سریعتر از قبل کنیم.

بطور کلی ریمپ برای این خودرو فواید ذیل را دارد :

۱- کاهش مصرف سوخت

۲- افزایش شتاب

۳- افزایش توان و گشتاور

۴- رفع تاخیر دریچه گاز

۵- رفع کپ اولیه حرکت

۶- شتاب گیری ثانویه بهتر

۷- بهبود کشش خودرو در سربالایی ها

۸- رفع خطای کاتالیست

۹- بهبود عملکرد گیربکس و هماهنگی بهتر با موتور (آپدیت گیربک

۱۰- افزایش شتاب صفرتا صد در حدود یک الی دو ثانیه

۱۱- رفع مکث گیربگس در حین حرکت به عقب

۱۲- کاهش قابل توجه دل زدن د حین حرکت ثابت با کروزکنترل

۱۳- رفع صدای ناک (مناسب شهرستانهایی که از بنزین یورو۴ برخوردار نیستند:: بازدید از این مطلب : 0
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : جمعه 29 اسفند 1399 | نظرات ()
نوشته شده توسط : nima

در این مقاله از ریمپ خودرو تندر 90 و دلایل انجام این فرایند را خواهیم گفت. برای انجام این فرایند به هر جایی اطمینان نکنید.. تیم تخصصی تیونینگ دکتر ریمپ با چندین سال تجربه در خصوص ریمپ خودرو های مسابقه ای و شهری و خارجی توانسته است افتخارات زیادی در این خصوص کسب نماید.با ما در ادامه این مقاله همراه باشید.

دلایل ریمپ کردن خودرو تندر 90؟؟

در حقیقت علم ریمپ خودرو، علم گرفتن خروجی و توان بیشتر از موتور بوسیله کالیبراسیون اپتیممoptimum calibration ایسیو می باشد که تخصص دکتر ریمپ می باشد در این روش بدون افزایش مصرف سوخت راندمان موتور بهینه می شود.

موتور خودروهای مونتاژی رنو در ایران K4M است که ۱٫۶ لیتر حجم دارد. این موتور ۱۰۵ اسب بخار قدرت و ۱۴۰ نیوتون متر گشتاور تولید می کند. در بخش گیربکس، نسخه اتوماتیک هم مانند مدل های AT تندر۹۰ و تندرپلاس با کد فنی DP2 که شباهت فنی زیادی به AL4 هم دارد، عرضه گشته و دارای چهار دنده است. حالت تیپ ترونیک و دکمه رانندگی در جاده های لغزنده و برفی هم در این گیربکس وجود دارد اما از حالت S یا اسپرت خبری نیست.

اما در نسخه دنده ای از سال ۹۶ اوضاع کمی فرق کرده تا پیش از این تندر فقط با گیربکس JH3 عرضه می گشت که یکی از ایرادات بارز آن، خرابی گردگیر پلوس و نشتی روغن گیربکس بود که در صورت عدم رسیدگی منجر به آسیب دیدگی شدید گیربکس می­شد، اما از سال ۹۶ خریداران می توانستند جعبه دنده بهبودیافته (مشهور به مدل JHQ) را سفارش بدهند. تفاوت این تغییر را افرادی متوجه می شوند که قبلا سوار خودروهایی چون تندر۹۰ و ساندرو دنده ای شده اند و حال واکنش این گیربکس را به شکلی دیگر احساس می کنند که نسبت به گیربکس قبلی عملکردی دقیقتر و سریعتر دارد به عبارتی گویی کوئیک شیفتر به آن اضافه شده است.

خلاصه مزایای ریمپ  :

افزایش توان موتور تا ۷ اسب بخار و ۱۰ نیوتن متر گشتاور

افزایش کشش بخصوص در سربالاییها و پُر بودن خودرو

رفع تاخیر پدال گاز

رفع  کُندی گیربکس نسبت به درخواستهای راننده

حذف کات آف( درمدلهای دنده ای)

رفع خطای فرسودگی کاتالیست

کاهش مصرف سوخت تا یک لیتر بصورت تضمینی

کاهش دمای آب (درصورت نیاز مشتری، البته این خودرو اساساً احتیاجی به کم کردن دمای آب ندارد)

افزایش بُرد خودرو در حالت CNG:: بازدید از این مطلب : 1
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : پنج شنبه 28 اسفند 1399 | نظرات ()
نوشته شده توسط : nima

در این مقاله به طور کامل خودرو تندر 90 را توضیح داده و خواهیم گفت که این خودرو چه معایب و مزایایی دارد. این خودرو از پتانسیل بالایی برای ریمپ را دارا می باشد که در مقالات قبل ریمپ خودرو را به طور دقیق توضیح داده ایم. برای انجام این فرایند شما میتوانید با دکتر ریمپ  همراه باشید.

حضور مجدد خانواده رنو در ایران با پروژه L90  و مدل مشهور داچیا لوگان و در کشورمان با نام رنو تندر۹۰  از سال ۸۶ آغاز شد و مدل پایه گازسوز این خودرو نیز از سال ۸۹ به سبد تولیدات این محصول اضافه گشت که در بخش موتور و گیربکس تغییراتی جهت راندمان بیشتر از سوخت CNG اعمال گشته بود ، عرضه مدل اتوماتیک این خودرو نیز از سال ۹۲ توسط ایرانخودرو آغاز گشت و در ادامه مدل پیک­آپ (وانت) در اواسط سال ۹۳ و  تندر پلاس (که در حقیقت فیس لیفت مدل ۲۰۰۹ L90 هست) در اواخر سال ۹۵ به بازار عرضه گشت.

مونتاز تندر۹۰ همزمان با ایرانخودرو در سال ۸۶ آغاز گشت و در سال ۸۷ یک فیس لیفت توسط سایپا برای این خودرو عرضه شد که در نهایت با موافقت رنو تغییرات قسمت عقب اعمال گشت و به عنوان پارس تندر به بازار عرضه گشت به جز تغییرات قسمت عقب و زه در متفاوت ، تغییر تکنیکال دیگری در این خودرو رخ نداد.

از جمله ایرادات فاحش این ایسیو عدم تطابق کالیرباسیون برنامه با نیروی مورد نیاز کمپرسور کولر می باشد که در شروع حرکت بخصوص در ترافیک ها با دنده یک به شکل یک مکث عجیب احساس شده و خودرو با سنگینی حرکت خود را آغاز می کند! این نقص در هنگام شروع در حرکت در سربالایی ها به اوج خود می­رسد.

ایراد دوم این است که خودرو نسبت به هماهنگی عالی بین موتور و گیربکس اما دور بالای ضعبفتری دارد، به عبارتی کشش خوبی که در دورهای پایین (البته بدون روشن بودن کولر!) مشاهده می شود در دورهای بالا از دست می رود، البته عده ای از کارشناسان فقدان سیستم زمانبندی متغیر سوپاپ را علت این نقیصه می دانند ولی دکتر ریمپ معتقد است می توان این نقص را تا حد بسیار زیادی با ریمپ برطرف نمود.

باتوجه به جدیدتر و مدرنتر بودن موتور K4M نسبت به موتور TU5 باید دانست که حق مالکین خودروهای تندر ۹۰ است که خودرویشان وحشی تر حرکت کند! بخصوص که در این مدلها دریچه گاز سیمی بوده و ریسپانس (واکنش) پدال گاز خوب است اما جالب است بدانید ، این ریسپانس بهتر ازین هم می تواند بشود!

در مدل های یورو۴ بنا به الزام رعایت استانداردهای آلایندگی شاهد آن هستیم که عملکرد خودرو نسبت به مدل یورو۲ اندکی ضعیفتر شده، که این ضعف پس از ریمپ، کاملاً از بین خواهد رفت! پس جای نگرانی نیست.

تاخیر دریچه گاز یکی از دلایل کندی دور گرفتن این خودروها است

برقی بودن دریچه موجب کندی در عملکرد گیربکس اتوماتیک شده.

افت شتاب در تابستان در هنگام روشن بودن کولر (البته در این مدل کمتر از مدل های دنده دستی است.)

وجود خطای فرسودگی کاتالیست و روشن بودن دائم چراغ چک و تعویض بی جهت سنسور اکسیژن!

بالا بودن مصرف سوخت خودرو به طرز عجیب نسبت به مدل های دنده دستی.

آیا دکتر ریمپ وانت L90 را هم ریمپ می کند؟

بله ایسیو این خودرو همانند مدل دنده دستی بوده و به راحتی ریمپ می­شود و راندمان این خودرو بخصوص در سربالایی ها و هنگام بار سنگین بخوبی افزایش می یابد.

آیا ریمپ خودرو تندر۹۰ پارس خودرویی با ایرانخودرویی فرق می­کند؟

از آنجا که تامین خطوط تولید ایرانخودرو و سایپا به عهده شریک سوم یعنی رنوپارس بود بنابراین تصور اینکه این دو خودرو با هم فرقی داشته باشند غلط بوده و ریمپ آن نیز با هم فرقی ندارند. بطور کلی فرایند ریمپ به توانایی و مهارت بستگی دارد.

آیا وجود محافظ ایسیو بر روی فرایند ریمپ تغییری ایجاد می کند؟

خیر از آنجا که دکتر ریمپ برای ریمپ ایسیو ، آن را باز نمی­کند، وجود این قطعه تاثیری بر فرایند ریمپ نخواهد داشت.

آیا ریمپ ایسیو مگان ۱۶۰۰ مثل ریمپ رنو تندر۹۰ است؟

خیر ایسیو خودروی تندر ۹۰ با مگان ۱۶۰۰  کاملاً متفاوت بوده به همین خاطر فرایند ریمپ این دو خودرو با هم کاملاً متفاوت است. ایسیو مگان ۱۶۰۰ از نوع ساژم S3000 می باشد و از سنسور میل سوپاپ و سیستم زمانبندی متغیر سوپاپ بهره می برد.  سرسیلندر این دو موتور با هم متفاوت هستند.

آیا بعد از ریمپ مصرف سوخت بالا می رود؟

خیر برنامه ریمپ بهینه دکتر ریمپ به نحوی تنظیم شده که مانع از افزایش مصرف می­شود.

آیا ریمپ پارس تندر با تندر۹۰ معمولی فرق دارد؟

خیر این دو خودرو فقط در ظاهر با هم تفاوت داشته و در بحث ایسیو و ریمپ با هم یکسان هستند. ایسیو تندر ۹۰ دنده دستی با پارس تندر یکی هست:: بازدید از این مطلب : 0
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : پنج شنبه 28 اسفند 1399 | نظرات ()
نوشته شده توسط : nima

در این مقاله از خودرو تیبا و تیبا 2 خواهیم گفت که با ریمپ ایسیو چه تغییراتی خواهد کرد. و معایب این خودرو اعم از کشش و شتاب کم وناک خودرو و مصرف زیاد بنزین است که همه این معایب از بین میرود. با ما در ادامه این مقاله همراه باشید تا با خودرو تیبا و مزایای ریمپ این خودرو بیشتر آشنا شوید.

ریمپ خودرو تیبا و تیبا 2

تغییرات جداول سوخت و جرقه در تیبا و تیبا۲ با انواع ایسیو باعث رسیدن به حداکثر توان این موتور می شود. معمولا بین ۱۰ تا ۱۵ % افزایش توان بسته به نوع موتور خودرو تیبا قابل دستیابی است. لازم به ذکر است خودرو های دارای هدرز را می توان تعییرات بیشتری به منظور افزایش توان داد.

مرحله ۱(ریمپ اکونومیک): در این مرحله بر روی جداول سوخت، جرقه، سنسور اکسیژن و دریچه گاز به نحوی کار می شود که بدون کاهش توان و گشتاور خودرو  تیبا مصرف سوخت خودرو نزدیک به ۱۰ % کاهش مصرف سوخت حاصل شود.

مرحله ۲ (ریمپ بر روی موتور استاندارد): در این مرحله بر روی جداول سوخت، جرقه، اکسیژن و دریچه گاز خودرو تیبا به نحوی تغییرات اعمال میگردد که بدون افزایش زیاد مصرف سوخت حداکثر توان موتور و گشتاور تا ۱۰ % حاصل گردد. نکته قابل توجه این است که تمامی تغییرات با توجه به شرایط آب و هوایی و جغرافیایی و کیفیت سوخت بنزین ایران کاستومایز می شود تا بدون ایجاد مشکل در موتور و کاهش عمر موتور ارائه گردد. نکته قابل توجه این است که خودروهای  استاندارد که فاقد هدرز، کیت مکش و… اگر بدون در نظر گرفتن کیفیت سوخت اقدام به افزایش زیاد اوانس جرقه برای حصول حداکثر قدرت گردد منجربه ناک (احتراق پیش رس) و افزایش دمای احتراق میگردد. در حالت ناک نرخ انتقال حرارت نزدیک به ۱٫۷ برار میگردد و گاها باعث ذوب شدن پیستون می شود و همین افزایش دما تخریب کتالیزور را نیز در بر می گیرد.

A– در این استیج تاخیر دریچه گاز به طور کامل مرتفع شده و حداکثر توان و گشتاور ممکن به طور واقعی بدست می اید.

B– همچنین امکان حذف سنسور اکسیژن دوم یا غیر فعال کردن و همچنین اصلاح پارامتر ها به طور کامل انجام میگردد.

C – افزایش کاتاف نیز تا محدوده ۷۰۰۰ دور نیز که محدوده ایمنی است انجام میگردد. به درخواست مشتری کاتاف تیبا۲ تا دور بالاتر امکان پذیر می باشد اما نکته قابل توجه این است که افزایش کاتاف بدون افزایش راندمان حجمی هیچ تاثیری در توان خروجی موتور ندارد.

مرحله ۳ (ریمپ خودرو بر روی موتور با لوازم افترمارکت  و تغییر یافته): در این مرحله بر روی جداول سوخت، جرقه، اکسیژن و دریچه گاز تیبا و تیبا۲ به نحوی تغییرات اعمال میگردد که بدون افزایش زیاد مصرف سوخت حداکثر توان موتور و گشتاور تا ۱۵% بسته به تغییرات مکانیکی حاصل گردد. در  این استیج که معمولا با نصب هدرز یا حدف کاتالیزور، کیت مکش ، تراکم، میل سوپاپ و… همراه است می توان حداکثر اعمال تغییرات را برای حصول حداکثر توان و گشتاور انجام داد. در این استیج معمولا مشتریان از از بنزین با اکتان بالا استفاده نموده و این نکته باعث می شود که قدرت موتور و گشتاور بهبود یافته و احتمال پدیده ناک کمتر شود.

a – همچنین امکان حذف سنسور اکسیژن دوم یا غیر فعال کردن و همچنین اصلاح پارامتر ها به طور کامل انجام میگردد.

b- افزایش کاتاف نیز تا محدوده ۷۵۰۰ دور نیز که محدوده ایمنی است انجام میگردد. به درخواست مشتری کاتاف تا دور بالاتر امکان پذیر می باشد اما نکته قابل توجه این است که افزایش کاتاف بدون افزایش راندمان حجمی هیچ تاثیری در توان خروجی موتور ندارد

c-  معمولا در این استیج به هنگام نصب میل سوپاپ با lift   وduration  و lsa  بیشتر دور آرام موتور به هم ریخته و علاوه بر لرزش ونوسان دور موتور ، خلاء مانیفولد ورودی کاهش یافته و بوستر ترمز ضعیف عمل میکند که دکتر ریمپ با تغییرات روی جداول دور آرام کلیه مشکلات فوق را مرتفع نموده.

کاهش مصرف و افزایش شتاب بصورت همزمان

کاهش و اصلاح دمای فن

حذف و تغییر و یا حتی اعمال محدودیت سرعت

حذف و تغییر محدوده کاتاف

رفع مشکل استارت سرد

تغییر کات آف انواع خودروها با گیربکس منوآل

حذف سنسور اکسیژن دوم از حلقه کنترلی ایسیو

حذف سنسور میل سوپاپ و حتی سایر سنسور ها از حلقه کنترلی ایسیو

تنظیم و تغییر دور سلو (آرام) جهت حذف لرزش موتور

 

 

 

 :: بازدید از این مطلب : 0
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : دو شنبه 25 اسفند 1399 | نظرات ()
نوشته شده توسط : nima

خودرو ریو از پتانسیل بالایی برای فرایند ریمپ را دارد که در این مقاله از مزایای ریمپ ایسیو ریو را خواهیم گفت. برای انجام این فرایند میتوانید با تیم تخصصی تیونینگ دکتر ریمپ همراه باشید.

ریمپ ایسیو ریو

تغییرات جداول سوخت و جرقه در خودرو کیا ریو با انواع ایسیو باعث رسیدن به حداکثر توان این موتور می شود. معمولا بین ۱۰ تا ۱۵ % افزایش توان بسته به نوع موتور  ریو قابل دستیابی است. لازم به ذکر است خودرو های دارای هدرز را می توان تعییرات بیشتری به منظور افزایش توان داد.

مرحله ۱(ریمپ اکونومیک): در این مرحله بر روی جداول سوخت، جرقه، سنسور اکسیژن و دریچه گاز ریو به نحوی کار می شود که بدون کاهش توان و گشتاور خودرو مصرف سوخت خودرو نزدیک به ۱۰ % کاهش مصرف سوخت حاصل شود.

مرحله ۲ (ریمپ خودرو بر روی موتور استاندارد): در این مرحله بر روی جداول سوخت، جرقه، اکسیژن و دریچه گاز خودرو کیا ریو به نحوی تغییرات اعمال میگردد که بدون افزایش زیاد مصرف سوخت حداکثر توان موتور و گشتاور تا ۱۰ % حاصل گردد. نکته قابل توجه این است که تمامی تغییرات با توجه به شرایط آب و هوایی و جغرافیایی و کیفیت سوخت بنزین ایران کاستومایز می شود تا بدون ایجاد مشکل در موتور و کاهش عمر موتور ارائه گردد. نکته قابل توجه این است که خودروهای  استاندارد که فاقد هدرز، کیت مکش و… اگر بدون در نظر گرفتن کیفیت سوخت اقدام به افزایش زیاد اوانس جرقه برای حصول حداکثر قدرت گردد منجربه ناک (احتراق پیش رس) و افزایش دمای احتراق میگردد. در حالت ناک نرخ انتقال حرارت نزدیک به ۱٫۷ برار میگردد و گاها باعث ذوب شدن پیستون می شود و همین افزایش دما تخریب کتالیزور را نیز در بر می گیرد.

A – در این استیج تاخیر دریچه گاز به طور کامل مرتفع شده و حداکثر توان و گشتاور ممکن به طور واقعی بدست می اید.

B – همچنین امکان حذف سنسور اکسیژن دوم یا غیر فعال کردن و همچنین اصلاح پارامتر ها به طور کامل انجام میگردد.

C – افزایش کاتاف نیز تا محدوده ۷۰۰۰ دور نیز که محدوده ایمنی است انجام میگردد.به درخواست مشتری کاتاف تا دور بالاتر امکان پذیر می باشد اما نکته قابل توجه این است که افزایش کاتاف بدون افزایش راندمان حجمی هیچ تاثیری در توان خروجی موتور ندارد.

مرحله ۳ (ریمپ بر روی موتور با لوازم افترمارکت  و تغییر یافته): در این مرحله بر روی جداول سوخت، جرقه، اکسیژن و دریچه گاز به نحوی تغییرات اعمال میگردد که بدون افزایش زیاد مصرف سوخت حداکثر توان موتور و گشتاور تا ۱۵% بسته به تغییرات مکانیکی حاصل گردد. در  این استیج که معمولا با نصب هدرز یا حدف کاتالیزور، کیت مکش ، تراکم، میل سوپاپ و… همراه است می توان حداکثر اعمال تغییرات را برای حصول حداکثر توان و گشتاور انجام داد. در این استیج معمولا مشتریان از از بنزین با اکتان بالا استفاده نموده و این نکته باعث می شود که قدرت موتور و گشتاور بهبود یافته و احتمال پدیده ناک کمتر شود.

– همچنین امکان حذف سنسور اکسیژن دوم یا غیر فعال کردن و همچنین اصلاح پارامتر ها به طور کامل انجام میگردد.

- افزایش کاتاف ریو نیز تا محدوده ۷۵۰۰ دور نیز که محدوده ایمنی است انجام میگردد.به درخواست مشتری کاتاف تا دور بالاتر امکان پذیر می باشد اما نکته قابل توجه این است که افزایش کاتاف بدون افزایش راندمان حجمی هیچ تاثیری در توان خروجی موتور ندارد

  -  معمولا در این استیج به هنگام نصب میل سوپاپ با lift   وduration  و lsa  بیشتر دور آرام موتور به هم ریخته و علاوه بر لرزش ونوسان دور موتور ، خلاء مانیفولد ورودی کاهش یافته و بوستر ترمز ضعیف عمل میکند که دکتر ریمپ با تغییرات روی جداول دور آرام کلیه مشکلات فوق را مرتفع نموده.

کاهش مصرف و افزایش شتاب بصورت همزمان

کاهش و اصلاح دمای فن

حذف و تغییر و یا حتی اعمال محدودیت سرعت

حذف و تغییر محدوده کاتاف

رفع مشکل استارت سرد

تغییر کات آف انواع خودروها با گیربکس منوآل

حذف سنسور اکسیژن دوم از حلقه کنترلی ایسیو

حذف سنسور میل سوپاپ و حتی سایر سنسور ها از حلقه کنترلی ایسیو

تنظیم و تغییر دور سلو (آرام) جهت حذف لرزش موتور

 

 

 

 :: بازدید از این مطلب : 0
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : دو شنبه 25 اسفند 1399 | نظرات ()